fbpx

Podłoże ReiTex

Podłoże ReiTex

ReiTex to podłoże jeździeckie wykonane z materiału filcopodobnego, który został specjalnie przystosowany do wymogów jeźdźców. Jest to materiał, który się nie rozkłada. Gwarantuje to bardzo wysoką trwałość, a tym samym duże oszczędności po stronie stajni. Takie podłoże nie wymaga podlewania i jest niezwykle łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań  ReiTex nie potrzebuje równania. Dodatkową zaletą jest także bardzo prosty montaż. Z uwagi na dużą przepuszczalność wody na tym podłożu dla koni nie pojawiają się kałuże. Główną zaletą podłoża ReiTex jest jego mrozoodporność. Na podłożu można bezpiecznie jeździć, nawet jeśli przykryte jest śniegiem. Nie tworzy się zjawisko zwane grudą oraz nie zamarza . 

ReiTex nie pyli się. Dzięki swojej właściwości pochłaniania wstrząsów i stabilności, takie podłoże dla koni stwarza idealne środowisko do ćwiczeń ujeżdżeniowych, pracy z ziemi, a nawet skoków przez przeszkody. Podłoże ReiTex jest bardzo bezpieczne przy upadku z konia. To sprawia, że idealnie nadaje się do nauki dzieci, terapeutycznej jazdy konnej oraz woltyżerki. Produkowane jest od 20 lat przez renomowaną firmę OTTO Sport, światowej klasy specjalistę w dziedzinie podłoży jeździeckich. Ma zwolenników na całym świecie i liczne referencje. (Lista referencji dostępna jest na życzenie Klienta). Dzięki przystępnej cenie jest dostępne dla każdego !

Ochrona ludzi, zwierząt i środowiska jest istotną częścią filozofii naszej firmy. Jest to jeden z powodów, dla którego regularnie testujemy materiał ReiTex zgodnie ze standardami naukowymi, aby spełniał wszystkie wymogi prawne.

Testy przeprowadzone przez Niemieckie Stowarzyszenie Inspekcji Technicznej (TÜV) zatwierdziły materiał ReiTex jako zgodny ze wszystkimi przepisami niemieckiego ustawodawstwa dotyczącego ochrony gleby i wód gruntowych. Jeśli chcesz zobaczyć kompletny raport, kliknij poniższy link (dostępny tylko w języku niemieckim):

Certyfikat TUV do ściągnięcia

Przewiń do góry