fbpx

Lonżowniki

Lonżowniki

Klasyczny lonżownik to okrągła ujeżdżalnia służąca do trenowania konia z ziemi.  Standardowe lonżowniki mają średnicę około 18-20 metrów. Największe sięgają rozmiarami nawet 30 metrów i mogą być wykorzystywane także do swobodnej jazdy. Charakterystyczną cechą lonżowników są wysokie bandy. Mają one na celu ograniczenie pola widzenia konia, tak aby nie rozpraszał się otoczeniem. Pozwala to koniom skoncentrować się na człowieku i odbywanym treningu.

Lonżownik to zawsze dobra inwestycja.  Zadaszona konstrukcja pozwala na swobodną pracę z ziemi bez względu na pogodę. Znacząco zwiększa to czas, jaki możemy poświęcić na treningi naszych koni. 

Lonżowniki w klasie Classic oraz Premium są wynikiem dekad eksperymentów. Jeszcze niedawno praktycznie niemożliwe było zbudowanie okrągłej areny bez zakłócającego pracę środkowego słupa wsporowego. Dziś nie tylko oferujemy areny o zwiększonym obciążeniu śniegowym, ale również dodatkowo wzmacniane. Projektowane przez nas konstrukcje mogą utrzymać nawet ważącą ponad tonę karuzelę. Dzięki swoim wymiarom są one idealne do pracy z ziemi. Doskonale nadają się do treningu z młodymi końmi oraz pracy na lonży lub długich wodzach.

Niezwykle ważnym elementem dobrze zaprojektowanego lonżownika jest jego podłoże. W momencie, gdy koń trenuje na lonży, porusza się głównie po kole. Przemieszcza się przy ścianie, przez co ziemia lub mata jest w tym miejscu mocno obciążana. W przypadku zwykłych ujeżdżalni powoduje to nierówne zużycie podłoża. Z uwagi na to wiele stajni w obawie o jego popsucie nie pozwala na lonżowanie koni.

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto wybrać lonżownik Röwer & Rüb
Przewiń do góry