fbpx

Nawadnianie podwieszane

Nawadnianie podwieszane


Nawadnianie ujeżdżalni krytych, w szczególności ujeżdżalni sportowych, jest niezbędne do utrzymania prawidłowej wilgotności podłoża wykonanego na bazie piasku kwarcowego. Oferowany przez firmę EKOMAX system jest w pełni zautomatyzowane i oszczędne. Dobrej jakości materiały użyte w instalacji pozwolą na długotrwałe, bezawaryjne używanie.

System zraszania oparty jest na zraszaczach sektorowych  wolnoobrotowych o dużym zasięgu działania  nawet do 54m dla  jednego zraszacza . Zraszacze są montowane na bandach lub za ogrodzeniem parkuru zewnętrznego, posiadają wbudowane elektrozawory które są sterowane przez centralkę dlatego nawadnianie staje się proste i przyjemne.

Napęd

Jednostka napędowa wyposażona jest w silnik elektryczny zasilany bezpiecznym napięciem 24 V DC przemieszczający sie wzdłuż szyny przymocowanej do konstrukcji obiektu. Silnik posiada płynną lub skokową regulację prędkosci przejazdu w zakresie od 1,5 do 15 m/min.

Dysze zraszające

System nawadniania oparty jest na dyszach stożkowych płaskostrumieniowych z antyskraplaczem, rozmieszczonych na dwóch kolektorach co 50 cm wykonanych z rur PP.

Stabilizator

Ramię deszczujące wyposażone jest w stabilizator zapewniający jego poziome ustawienie w czasie pracy. Stabilizator to zamontowana na pionowym wysięgniku ramienia rolka która przesuwa się po rurce umieszczonej wzdłuż obiektu.

Przyłącze wodne

Do prawidłowego funkcjonowania nawadniania wymagane jest ciśnienie wody na poziomie 3,5 – 5 bar stabilizowane automatycznie pompą z falownikiem.

Panel sterujący

Panel sterujący dostosowany jest indywidualnie do klienta. Jest on zabudowany w hermetycznej i pyłoszczelnej obudowie. Na pulpicie umieszczone są przełączniki trybu pracy.

Przewiń do góry