fbpx

Solaria

Solarium Light & De Luxe

Firma Roewer & Rueb oferuje solaria dla koni w dwóch systemach: Light oraz De Luxe. Oba systemy oferują maksymalny komfort i wygodę. Model Light jest dostępny w kilku wersjach, podczas gdy w modelu De Luxe wszystkie rozwiązania zostały zintegrowane i wsparte potężnym systemem wentylacji. Są to doskonałe urządzenia do suszenia koni oraz kuracji świetlnej.

De Luxe: Promienie UV oraz IR ze zintegrowanym systemem cyrkulacji powietrza

Kiedy koń wysycha, ciepłe powietrze jest zasysane i wdmuchiwane od spodu konia dzięki kanałom wentylacyjnym. Dzięki tej opcji koń suszy się równomiernie na całym ciele, również od spodu brzucha.

Z uwagi na liczne zalety, solaria dla koni z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Korzystanie z solarium zdecydowanie wzmacnia system immunologiczny u koni. Jest to niezwykle ważne w szczególności w okresach jesiennym i zimowym. Naświetlanie poprawia też ogólną kondycję zwierzęcia i ma pozytywny wpływ na przepływ krwi w mięśniach. Zwiększa to ich elastyczność oraz przynosi rozluźnienie po bardziej wyczerpujących treningach.

Solaria dla koni polecane są także przez weterynarzy jako uzupełnienie terapii. Wykorzystywane są w rehabilitacji i fizykoterapii. W szczególności są przydatne przy różnego rodzaju zapaleniach np. zapaleniu ścięgien lub stawów. Przydają się jednak także przy zwichnięciach oraz alergii lub egzemie.

 

  • 30 lamp IR
  • 18 wentylatorów
  • 18 kierunkowych kanałów powietrznych z 2-stopniowym sterowaniem
  • zintegrowany system cyrkulacji powietrza
  • możliwe dodatkowe opcje

Light – Model o różnych możliwościach

Dwa wentylatory są zintegrowane z górną częścią urządzenia. Zapewniają dopływ świeżego powietrza, które ogrzewane, kierowane jest do kanałów wentylacyjnych.

Light IV

Light III (3 Moduły)

Light II (2 Module)

Cechy produktu

Przewiń do góry