fbpx

Boksy dla koni

Boksy dla koni

Jako konsultanci odwiedzamy kilkaset stajni i ośrodków jeździeckich rocznie. Zawsze staramy się bacznie obserwować zastosowane w nich rozwiązania i badać napotkane problemy.

W czasie naszej praktyki zauważyliśmy, że jeden z najczęściej występujących mankamentów dotyczy właśnie boksów dla koni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ boksy stanowią jeden z ważniejszych elementów dobrze zaprojektowanej stajni. Niestety, niejednokrotnie widzieliśmy boksy, które były źle wykonane lub przy ich produkcji użyto materiałów kiepskiej jakości. Wiele osób inwestuje w bogate wyposażenie stajni, np. wspaniałą elewację , oszczędzając na tym, co naprawdę ważne.

Obsługa boksu dla konia to codzienność w każdej stajni. Boksy muszą mieć nie tylko odpowiednie wymiary. Powinny być także funkcjonalne, komfortowe i bezpieczne. Rdzewiejące profile, odpadająca farba, niedomykające się drzwi czy wygryzane przez konie deski to nieustanna zmora wielu użytkowników. Jest to nie tylko dokuczliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne dla koni. Konie w takich boksach mogą łatwo nabawić się kontuzji, np. wkładając nogę pomiędzy pęknięte deski. Częste naprawy są również uciążliwe i wiążą się z dodatkowymi kosztami dla właściciela stajni.

Oddzielnym, niezwykle ważnym elementem, są zainstalowane w boksach systemy otwierania oraz karmienia. Z uwagi na specyfikę pracy w stajni, muszą być bezawaryjne i wygodne w użyciu jedną ręką. Nie ma nic gorszego niż szarpanie się z zablokowanym zamkiem, trzymając równocześnie w drugiej ręce ciężkie siodło. 

Dobry boks dla konia powinien być tak zbudowany, aby zapewniał odpowiednią wentylację. Umożliwia ona pozbycie się drażniącego zapachu moczu. Funkcjonalna wentylacja, zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza, pomaga też obniżyć wilgotność wewnątrz boksów. Zwiększa to zdecydowanie żywotność wszystkich drewnianych elementów wyposażenia.

Nieprzypadkowo współpracujemy z Rower & Rub – światowym liderem w produkcji wyposażenia stajennego. Ten niemiecki producent boksów posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych firm, Rower & Rub zajmuje się tylko i wyłącznie sektorem jeździeckim. Ich rozwiązania stanowią wzór dla innych i zostały docenione przez najlepsze ośrodki jeździeckie na świecie. Polityka Rower & Rub jest zgodna z naszą – robić raz, a porządnie. Wszystkie ich realizacje i projekty są niezwykle trwałe, bezpieczne i… piękne. Podczas produkcji boksów dla koni używane są materiały najwyższej jakości. Dodatkowo szczególną uwagę poświęca się zabezpieczeniu przed korozją oraz wypełnieniu deską bambusową. Tak wykonane boksy dla koni są praktycznie niezniszczalne. Ich wytrzymałość jest tak duża, że realizacje Rower & Rub z pewnością będą cieszyły oczy kolejnych pokoleń. O wysokim poziomie wszystkich boksów z naszej oferty świadczą referencje firm na całym świecie. W szczególności cieszą nas pozytywne opinie pośród klientów w Polsce – np. AKJ Warnik, czy też klubu jeździeckiego Salio.

Przewiń do góry