fbpx

System Usuwania Obornika

System Usuwania Obornika

Utrzymanie w czystości boksów oraz obejścia to jedne z najbardziej czaso i pracochłonnych zadań. Firma Villiger Technik wychodzi na przeciw potrzebom właścicieli ośrodków jeżdzieckich oferując im nowatorskie rozwiązanie- System Usuwania Obornika. Zanieczyszczona ściółka jest transportowana przez system ssący bezpośrednio z boksów prosto na płytę gnojową.

System rur

System rur umożliwia bardzo elastyczny montaż w każdej stajni. W nowych stajniach rury są zazwyczaj instalowane pod podłogą. W już istniejących stajniach rury można zamontować wzdłuż ścian boksów. Rury są wykonane z mocnego i trwałego materiału oraz posiadają dodatkowe wzmocnienia ze stali nierdzewnej.

System ssący

Jednostka ssąca wytwarza podciśnienie  z silnym i stałym przepływem powietrza. Nawóz jest transportowany poprzez system rur  z prędkością znacznie przekraczającą 30 m / s.
Jednostka ssąca jest wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała, trwała, niezawodna i nie wymaga konserwacji.

Automatyczna regulacja mocy

Automatyczny system regulacji mocy dostosowuje siłę ssania do aktualnego zapotrzebowania. Jeśli jest dużo obornika – moc wzrasta. Jeśli punkty zasysania są zamknięte- moc spada. Jeśli system jest bezczynny przez dłuższy czas, zostanie automatycznie wyłączony. Oszczędza to energię i gwarantuje odpowiednią siłę ssania, wtedy gdy maszyna jest intensywnie używana.

Dystrybutor obornika

Do systemu moze być dołączony rozdzielacz obornika, który rozprowadzi obornik równomiernie na płycie gnojowej.
Producent oferuje dwa rodzaje. Rozdzielacz obrotowy- wymaga większej ilość miejsca nad płytą gnojową.
Kompaktowy dystrybutor o płaskiej konstrukcji jest używany, gdy dysponujemy mniejszą ilością miejsca.

Przewiń do góry