fbpx

Hale i ujeżdżalnie

Hale i ujeżdżalnie

Hala ujeżdżeniowa w polskich warunkach klimatycznych, to nierzadko serce ośrodka jeździeckiego, bez której profesjonalna działalność jest niemal niemożliwa. Dlatego właśnie do współpracy zaprosiliśmy firmę Borga, znaną z doskonałych rozwiązań dla jeździectwa – optymalnej wentylacji, dobrego doświetlenia, przyjaznej użytkownikowi konstrukcji stalowej oraz bardzo profesjonalnej obsługi klienta. Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat firmy, która łączy szwedzką w sobie doskonałość i polskie ceny.

O firmie Borga

Borga to producent konstrukcji stalowych. Oferuje najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku. Największym atutem Borga jest własna produkcja komponentów stalowych. Połączenie innowacyjności, produkcji, planowania i montażu oznacza, że Borga oferuje niezwykle opłacalne, wysokiej jakości produkty i rozwiązania oraz gwarantuje terminowość dostaw. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad całym łańcuchem produkcji i dostaw.

hale ujeżdżalnie dla koni

Wieloletnie doświadczenie poparte fachową wiedzą

hale ujeżdżalnie dla koni

Firma Borga funkcjonuje na rynku od 40 lat oferując swoim klientom hale stalowe idealnie dostosowane do ich oczekiwań. Przedsiębiorstwo powstało w Szwecji, a dokładnie w regionie, w którym funkcjonuje najwięcej hodowli koni. Większość mieszkańców interesuje się tam jazdą konną – dotyczy to nawet tych osób, które nie posiadają tych pięknych zwierząt na własność. Stworzenie otoczenia treningowego najwyższej jakości charakteryzującego się wysoką trwałością i niezawodnością, zapewniającego odpowiednie warunki do treningu niezależnie od panującej aury, stało się więc koniecznością. Zdobyte w ten sposób doświadczenie to najlepsza gwarancja, że firma Borga może zaproponować najwyższej klasy ujeżdżalnie koni.

Szwedzka technologia i najwyższa jakość

Jako wiodący szwedzki konstruktor ujeżdżalni koni, Borga dba o dostarczenie swoim klientom najwyższej jakości produktów. Do wznoszenia obiektów treningowych oraz innego rodzaju hal stalowych wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone pod względem jakości komponenty. Elementy nośne, pokrycia dachowe oraz okładziny ścienne powstają w fabrykach Borga, zaś ramy spawane są w nowoczesnej fabryce w Polsce. Zrobotyzowany proces produkcyjny pozwala wyeliminować błędy ludzkie, a jednocześnie zapewnia dokładność, powtarzalność i zgodność z obwiązującymi normami. Kontrola nad produkcją, a także dostawami i budową sprawia, że ujeżdżalnie oferowane przez tę firmę cechują się wysoką trwałością. Ponadto takie rozwiązanie gwarantuje  terminowe zakończenie budowy oraz stałą cenę, która nie jest zależna od produktów dostarczanych przez dostawców zewnętrznych. Własne ekipy mające duże doświadczenie w montażu systemów budowlanych Borga mogą wznieść nieizolowaną ujeżdżalnię o powierzchni ok. 1000m2 nawet w ciągu 3-4 tygodni.

hale ujeżdżalnie borga

Rozwiązania na miarę konkretnych potrzeb

hale ujeżdżalnie Borga

Podczas projektowania hali jeździeckiej punktem wyjścia jest określenie wymiarów planowanej inwestycji. Do codziennych treningów oraz lekcji jazdy konnej proponowane są zazwyczaj hale o wymiarach 22×42 m, zaś na potrzeby konkursów ujeżdżenia i skoków zalecane są obiekty o wymiarach 22×60 m. Pod uwagę należy ponadto wziąć takie czynniki, jak ilość naturalnego i sztucznego światła, liczba bram oraz ich umiejscowienie, izolacja, trybuny, a wreszcie – komunikacja z innymi budynkami. Nie mniej istotną kwestią jest też uwzględnienie oczekiwań inwestora w stosunku do wyglądu ujeżdżalni. Wszystkie te aspekty brane są pod uwagę przez specjalistów firmy Borga już na etapie projektowania obiektu, co pozwala uzyskać w pełni dostosowany do oczekiwań efekt końcowy.

Idealne warunki treningowe

Ujeżdżalnie Borga to trwałe obiekty zapewniające idealne warunki do codziennych treningów przez cały rok niezależnie od pogody. Zastosowanie mechanicznego zaworu wylotowego powietrza Borga Turbovent gwarantuje optymalną wentylację przy zachowaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz hali. Niekiedy stosuje się zastosowania blach perforowanych na ścianach, które doskonale wentylują pomieszczenie bez odczuwania powiewu wiatru.Taki obiekt będzie więc doskonały jako miejsce rekreacji, rozwijania umiejętności jeździeckich oraz trenowania koni, zapewniania im codziennego ruchu i przede wszystkim dobrego samopoczucia zwierząt.

hale ujeżdżalnie Borga

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz krótkiego filmiku przedstawiającego studium przypadku klientki firmy Borga.

Przewiń do góry